Historia

LZS Krobianka Krobia-Lata 2002 – 2006 to dla Klubu przede wszystkim okres wytężonej pracy z drużynami młodzieżowymi. W okresie tym w szeregach Klubu znalazło się około 120 uczniów ZSPiG w Krobi oraz młodzieży starszej z ZSOiZ w Krobi.W latach 2002 – 2006 w rozgrywkach OZPN w Lesznie udział brały drużyny zaszeregowane do następujących kategorii:- Młodzik- Trampkarz Starszy- Junior Młodszy- SeniorŁącznie Klub reprezentowało rocznie ok. 130 zawodników.Funkcję trenera LZS Krobianka Krobia we wspomnianym okresie sprawowali:- w latach 2002 – 2005 – Dariusz Wiśniewicz ( aktualnie trener Remes Opalenica ),- w latach 2005 – 2006 – Eugeniusz Szumny.Od 2005 roku trenerem Klubu jest natomiast Łukasz Cebulski.Jednym z podstawowych sponsorów LZS Krobianka Krobia była Rada Miejska w Krobi, która w dużej mierze partycypowała w kosztach prowadzenia Klubu.Do najważniejszych sukcesów młodzieży skupionej z ramach Klubu z całą pewnością należy zaliczyć:

• I miejsce w rozgrywkach ligowych OZPN w Lesznie w 2004 roku – Puchar OZPN w Lesznie
  • I miejsce w II Halowym Turnieju Rady Powiatu ( marzec 2004 r.)- I miejsce w kategorii Junior Młodszy w Turnieju Halowym OZPN w Lesznie ( Leszno -19.12.2004 r.)
  • I miejsce w kategorii Junior Młodszy w IV Halowych Mistrzostwach Wielkopolski zorganizowanych przez WZPN w Poznaniu ( Suchy Las - 29.12.2004 r.)
  • I miejsce w kategorii Junior Młodszy w III Halowym Pucharze Piłki Nożnej im. Z.Busza ( Krobia – styczeń 2005)
  • II miejsce w kategorii Junior Młodszy w turnieju w Kościanie ( 18.06.2005 r.)- III miejsce w Turnieju Halowym OZPN w Lesznie w kategorii Trampkarz Starszy ( marzec 2003 r.)
  • III miejsce w turnieju Nike Cup ( Błażejewko - 06.09.2004 r. )- III miejsce w turnieju Piłkarska Kadra Czeka (Racot - czerwiec 2004 r.)
  • III miejsce w Pucharze Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Oprócz powyższych osiągnięć i uzyskanych wyników młodzież reprezentowała Klub w turnieju Coca-Cup 2006, w którym zajęła III miejsce w Wielkopolsce.Sukcesy drużyn młodzieżowych przełożyły się na wyniki drużyny seniorów, w szeregach której znaleźli się również reprezentanci sekcji młodzieżowych. Najlepszym tego przykładem jest pozycja Klubu w klasyfikacji końcowej rozgrywek klasy okręgowej OZPN w Lesznie. Wskazać tutaj należy chociażby na II miejsce w sezonie 2002/2003, czy też na III miejsce
w sezonie 2005/2006.W skład LZS Krobianka Krobia wchodzą obecnie trzy drużyny młodzieżowe i jedna drużyna seniorów. W 2008 r Krobianka awansowała do IV ligi gr.południowa i zajęła na koniec sezonu bardzo wysokie 8 miejsce. W sezonie 2009/2010 nasz zespół po słabym sezonie pożegnał się z IV ligą przegrywając baraże z Victorią Ostrzeszów . Obecnie seniorzy Ardi Krobianki Krobia przygotowują się do sezonu w klasie okręgowej . Zespół jest w przebudowie bowiem po spadku duża grupa opuściła nasz klub . Trenerem został Sławomir Gintowt i ma za zadanie stworzenie zespołu bazując na zawodnikach z naszej gminy i wychowankach .