Terminarz IV ligi na pierwszą rundę sezonu 2020/21

Wielkopolski ZPN przedstawia terminarz rozgrywek IV ligi na pierwszą rundę sezonu 2020/21.

Zgodnie z przyjętym przez Zarząd Związku systemem rozgrywek, 22 uczestników zmagań ligowych w pierwszej rundzie rozegra między sobą po jednym spotkaniu. By dochować pełnej losowości terminów i miejsc poszczególnych spotkań, Wydział Gier i Ewidencji przeprowadził losowanie kolejności, w jakiej zespoły zostały wprowadzone do systemu:

Iskra Szydłowo
Odolanovia Odolanów
Kotwica Kórnik
Polonia Kępno

Zapis video losowania jest dostępny dla zainteresowanych w siedzibie Związku.

Na podstawie powyższego układu wygenerowany został w systemie Extranet terminarz, wedle którego toczyć się będą rozgrywki w pierwszej części sezonu 2020/21. Na jesień zaplanowano rozegranie 19 serii gier, do 29 listopada. Dwie ostatnie kolejki pierwszej części rozgrywek mają odbyć się wiosną, choć Wydział Gier i Ewidencji zastrzega możliwość przeniesienia ich na grudzień w przypadku korzystnych warunków atmosferycznych. Ewentualne kolejki "awansem" mogą odbyć się 5/6 i 12/13 grudnia. Decyzje w tej kwestii zapadną najpóźniej na początku listopada.

Po pierwszej rundzie rozgrywek zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Pierwsza ósemka walczyć będzie o mistrzostwo IV ligi i awans rozgrywając między sobą wiosną mecz i rewanż. Pozostałem 14 drużyn weźmie udział w rywalizacji o utrzymanie. Ponownie zagrają one jednorundowo (13 spotkań), a układ spotkań zostanie określony według schematu uzależnionego od pozycji po pierwszej rundzie, który zostanie przedstawiony w terminie późniejszym.

TERMINARZ PIERWSZEJ RUNDY IV LIGI - SEZON 2020/21